تعریف دستگاه فکس :

دستگاه فکس (FAX Machine) که به نام دورنگار هم معروف است ، امکان دریافت و ارسال مکاتبات اداری را از طریق خطوط تلفن فراهم میسازد.دستگاه فکس مکاتبات موجود در نامه های اداری را به کدهای مناسب برای ارسال در خطوط تلفن تبدیل می کند .

دستگاه فکس برای استفاده در مکاتبات اداری -بیلتوتخفیف

طریقه کار دستگاه فکس :

ابتدا کاغذ در دستگاه فکس مبدا وارد شده و اسکن میشود ، سپس نوشته های موجود در فایل تبدیل به سیگنال های قابل ارسال در خطوط تلفن میشود و دستگاه فکس مقصد سیگنال های دریافتی را به نوشته تبدیل میکند و در نهایت نوشته را بر روی کاغذ چاپ میکند .

مکانیزم استفاده در دستگاه فکس در سایت بیاتوتخفیف

تاریخچه ساخت دستگاه فکس (دورنگار) :

طرح اصلی دستگاه فکس در ۱۹۰۲ در کشور آلمان اختراع شد. تا سال‌ها از فکس عمدتاً در روزنامه‌ها برای دریافت سریع تصویر از سراسر جهان استفاده می شد. فکس‌های اداری از اوایل ۱۹۸۰ رایج شد.

تاریخچه دستگاه فکس در بیاتوتخفیف

 

انواع دستگاه فکس :

 

دستگاه فکس کاربنی :

دستگاه فکس کاربنی با رول کاربون کار میکند.این نوع دستگاه از قابلیت چاپ بر روی کاغذ های معمولی برخوردار است و از لحاظ قیمت سطح متوسطی دارد.دستگاه فکس کاربنی نسبت به فکس حرارتی کیفیت بالاتری دارد.در جمع بندی کلی اگر سطح کارکرد شما با دستگاه فکس معمولی است و نیاز به سرعت بالای چاپ و امکانات پیچیده ندارید این نوع دستگاه می تواند بهترین کاربری را برای شما داشته باشد.دستگاه فکس کاربنی با کارایی مناسب در سایت بیاتوتخفیف

دستگاه فکس حرارتی :

دستگاه فکس حرارتی برای دریافت و ارسال فکس از کاغذ های مخصوصی استفاده میکند ، که کاغذ حساس به گرما نام دارد.در این دستگاه کیفیت تصاویر و مدارک به جنس کاغذ حساس به گرما بستگی دارد.دستگاه فکس حرارتی جز ارزان قیمت ترین دستگاه های فکس محسوب میشود.

 

دستگاه فکس حرارتی با قیمت مناسب و ارزان در بیاتوتخفیف

 

دستگاه فکس لیزری :

دستگاه های فکس لیزری همانطور که از نام آن ها پیداست از تکنولوژی لیزر برای چاپ اسناد استفاده میکنند.عملکرد فکس لیزری بسیار شبیه به عملکرد دستگاه کپی میباشد.این دستگاه ها شامل مدل های دوکاره ، سه کاره و چهارکاره هستند که به بازار عرضه میگردند.دستگاه فکس لیزری با امکانات بسیار بالا در بیاتوتخفیف

نقاط قوت دستگاه فکس لیزری :

  • ماندگاری چاپ بسیار بالا
  • لوازم و تجهیزات جانبی کامل و در دسترس
  • قابلیت های متنوع
  • کارایی بالا
  • ساختار مناسب

 

لوازم جانبی دستگاه فکس :