سیاره ی زندگی

کره زمین رومیزی

کره ی زمین، یکی از سیاره های منظومه ی بزرگ و پر از عجایب شمسی می باشد که در میان دیگر سیاره ها، تنها کره ی گرد و خاص برای زندگی انواع موجودات زنده و انسان ها است. کره ی جغرافیایی، یک شی دایره ای شکل هزار رنگ از کره ی زمین می باشد که از آب ها و خشکی های آن، شبیه سازی شده است و به عنوان یک ماکت در محیط های مختلف شخصی و عمومی به کار می رود. در اینجا قصد داریم در رابطه با انواع کره جغرافیایی با شما سخن بگوییم و به شما انواع آن را شناسایی کنیم.

کره زمین

کره ی زمین، یک ترکیب چند رنگ از اقیانوس های آبی، کویر های خشک پر از خاک، جنگل های پوشیده از درختان سبز با شکوفه های رنگارنگ، حیوانات و پرندگانی می باشد که هر کدام در شکل و رنگ خاصی خلق شده اند و در هر نقطه از کره ی زمین که سیاره ای پر از تنوع آب و هوایی است، پراکنده هستند.

کره جغرافیایی یا کره زمین رومیزی، یک ماکت گرد و صاف از کره ی آبی و خاکی زمین می باشد که با توجه به تصورات بشر و کشفیات جغرافی­دان ها و پژوهشگران، ایده ی نقشه ی آن طراحی و اجرا شده است و روی یک دایره ی کاملا گرد نقش بسته است تا مردم جهان در هر تمدنی و هر نژادی، اطلاعات لازم و واجب در رابطه با زمینی که روی آن قرار دارند و کشور های همسایه خود، بدانند و بتوانند با داشتن یک کره جغرافیایی، رهسپار جاده ها شوند.

کره زمین
قیمت کره زمین رومیزی

آشنایی با انواع کره زمین رومیزی

کره ی جغرافی در مکان هایی مانند اتاق یک دانش آموز، دفتر یک مدیر عامل، کمد یک معلم، روی میز یک زمین شناس و ماشین یک جهانگرد بدون شک قرار دارد و یک راه ارتباطی میان مردم کشور های مختلف روی سیاره ی زمین می باشد تا در هر نقطه از کره ی زمین که قرار دارند بتوانند با چرخش یک گوی هزار رنگ، یکدیگر را در کشوری دیگر و با نژادی متفاوت از خود بیابند.

حال به شما در آشنایی با انواع کره جغرافیایی کمک می کنیم تا شما در زمان خرید و انتخاب انواع کره جغرافیایی برای خود یا فرزندتان به راحتی بتوانید اقدام به خرید کنید و با اطلاعات کافی، به سمت فروشگاه حضوری یا غیر حضوری بروید.

انواع کره جغرافیایی

اگر بخواهیم انواع کره جغرافیایی را دسته بندی کنیم، باید به جنس و طرح ظاهری آن یا محل استفاده از آن کره، اشاره کنیم :

  • کره جغرافیایی دکوری : کره های شبیه سازی شده ی جغرافیایی، یکی از لوکس ترین و منحصر به فرد ترین لوازم تزیینی و دکوری برای منازل و محوطه های کاری مانند شرکت ها و مدارس هستند که دیدن آنها به افرادی که از آن محیط عبور می کنند، حس خاصی می دهد تا از تماشای آن لذت ببرند. این مدل کره ی جغرافیایی، یکی از ویژگی هایی که دارند این می باشد که روی اجسامی مانند ساعت رومیزی یا حلقه های مغناطیسی ال ای دی دار قرار دارند تا نمای شیک و کاربردی برای محل استفاده خود داشته باشند.
  • کره جغرافیایی دانش آموزی : یکی از انواع کره جغرافیایی، کره دانش آموزی می باشد. این کره ی رنگی رنگی، ارزان ترین و سبک ترین نوع کره ی زمین می باشد و برای یادگیری علوم جهانگردی و زمین شناسی در مدارس یا منازل برای دانش آموزان خریداری می شود تا از سن کم، دنیای اطراف خود را بشناسند و در دروس و رشته های تحصیلی آینده خود، به مشکل برنخورند.
  • کره زمین مغناطیسی
    قیمت کره زمین رومیزی

    کره جغرافیایی کریستالی و شیشه ای : یکی از انواع کره های جغرافی دکوری و گرانبها که از جنس های نازک و شکننده هستند، کره جغرافیایی شیشه ای و کریستال هستند که برای مکان هایی که سبک جذابی برای چیدمان خود به کار می برند، استفاده می شوند و طرفداران خاصی برای خود دارند.

  • کره جغرافیایی پلاستیکی : با جنس سبک و ارزان پلاستیک، می توان نوع محصولی را ساخت؛ پس یکی از انواع کره جغرافیایی، جنس پلاستیکی می باشد. این مدل کره، در هر مکانی با هر سایزی دیده می شود و در میان کره ها، از همه راحت تر در بازار موجود می باشد. پس می توان به راحتی آن را از فروشگاه محل یا فروشگاه آنلاین در تلفن همراه سفارش داد و با آن، سیاره ی زندگی خود را شناخت.
  • کره جغرافیایی معلق : یکی از انواع کره جغرافیایی که طرفدارانی خاص دارد و سبک ساخت آن یونیک می باشد، کره جغرافیایی معلق می باشد. این طرح ماکت، به وسیله ی نیروی مغناطیسی با پایه خود فاصله دارد و به این دلیل، شباهت زیادی با کره ی معلق زمین در کهکشان ها دارد و انتخابی شیک برای افرادی است که سلیقه ی خاص دارند.

 

نقشه جغرافیایی و کره زمین رومیزی

زمانی که بخواهید کره ی زمین را دقیق تر و واضح تر بشناسید، به یک نقشه جغرافیایی نیاز دارید تا هر قاره و کشوری را که بخواهید بررسی کنید، می توانید برای دیدن شهر های آن و اطلاعات جغرافیایی، آب و هوایی، جمعیت، مساحت و …، به سراغ نقشه ی کمکی بروید.

از آنجایی که انواع کره جغرافیایی وجود دارند که گاهی فقط دکوری می باشند و آمار دقیق قاره ها و کشور ها را به فرد نمی دهند و روی آنها مشخص نمی باشند، پس به سراغ نقشه های کاغذی پر از آب و خشکی میرویم تا آگاهی لازم را از کشور خود و دیگر کشور های دور و نزدیک به دست آوریم.

انواع کره زمین
قیمت کره زمین رومیزی

برای خرید کره زمین رومیزی با ما تماس بگیرید.