اخبار

شارژ کارتریج جوهرافشان HP با چند روش ساده

شارژ کارتریج جوهرافشان HP

در پرینترهای جوهرافشان HP به جای تعویض کارتریج می‌توان آن را شارژ کرد که البته روش شارژ کردن همه با هم متفاوت است که به صورت دقیق و اصولی می‌توان از آسیب زدن به پرینتر جلوگیری کرد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی شارژ کارتریج جوهرافشان HP می‌پردازیم.

راهنمای شارژ کردن کارتریج جوهرافشان HP

برای شارژ کارتریج جوهرافشان HP باید به نشانگر اتمام جوهر در روی پرینتر توجه کرد و یا کیفیت پایین چاپ و کم رنگ بودن چاپ نشان دهنده اتمام جوهر است که باید کارتریج را شارژ کرد و شما می‌توانید با مراجعه به راهنمای مرحله به مرحله شارژ کردن توجه کنید تا به پرینتر شما آسیب نرسد.

منطقه کاری خود را آماده کنید

برای شارژ کارتریج جوهرافشان HP می‌توان از یک دستمال کاغذی یا پارچه برای تمیز کردن جوهر استفاده کرد و برای جلوگیری از کثیف شدن دستان خود می‌توانید از دستکش هم استفاده کنید؛ بنابراین برای شارژ کردن کارتریج خود می‌توان آن را روی پارچه تمیزی قرار داد.

راهنمای شارژ کردن کارتریج جوهرافشان HP

سوراخی در کارتریج ایجاد کنید

جوهر کارتریج درون یک مخزن کوچک نگهداری می‌شود که برای دسترسی باید یک سوراخ در بالای کارتریج درست کنید. البته در قسمت بالای بیشتر کارتریج‌ها یک برچسبی قرار دارد که با کنار کشیدن آن سوراخ مشاهده می‌شود.

جوهر را تزریق کنید

برای شارژ کارتریج جوهرافشان HP باید جوهر را تزریق کنید و از سوراخ مقداری جوهر را به داخل محفظه جوهر منتقل کنید. اگر جوهر از حفره شروع به حباب کردن کند؛ یعنی اینکه کارتریج از هوا پر شده است؛ ولی اگر مخزن بدون هوا باشد فوری پر می‌شود.

تزریق جوهر برای شارژ کارتریج HP

سوراخ کارتریج را بپوشانید

برخی از کارتریج‌ها دارای درپوش پلاستیکی روی سوراخ است که درست روی سوراخ قرار می‌گیرد البته شما می‌توانید با یک نوار هم سوراخ را بپوشانید؛ ولی باید مراقب باشید که جوهر وارونه نشود.

سر چاپگر را تمیز کنید

همیشه در هنگام شارژ کردن کارتریج سر آن را که ممکن است جوهری شده باشد را تمیز کنید تا کاغذ جوهری نشود و برای اطمینان می‌توانید چاپگر را آزمایش کنید تا اگر لکه‌های را روی کاغذ مشاهده می‌کنید می‌توانید دوباره سر آن را پاک کنید که به همین منظور شما می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری بیا تو تخفیف به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و در زمینه شارژ انواع کارتریج و همچنین برای خرید کارتریج جوهرافشان مشاوره و راهنمایی بگیرید.

شارژ کارتریج جوهرافشان رنگی HP

برای شارژ کردن کارتریج جوهرافشان HP رنگی باید سوراخی را روی مخزن ایجاد کنید و سوراخ را از جوهر پر کنید و بعد رنگ آن را بررسی و دوباره جوهر را تزریق تا با رنگ دلخواه شما تناسب پیدا کند.

شارژ کارتریج جوهرافشان رنگی HP

نکات مهم در هنگام شارژ کردن کارتریج جوهرافشان

یکی از مهم‌ترین نکات این است که به اندازه سوزن سرنگ دقت کنید و اگر سریع جوهر را درون سرنگ بکشید پر از حباب هوا می‌شود که قبل از اینکه جوهر را تزریق کنید باید مطمئن شوید که حباب هوا وجود ندارد. همچنین برای شارژ کردن از یک پارچه تمیز استفاده کنید تا نشتی آن باعث کثیف شدن محیط نشود و همچنین کارتریج را نباید پر کرد تا از نشتی جلوگیری شود و بعد از شارژ چند ساعت صبر کنید تا جوهر در اسفنج کارتریج حل شود.

آیا همه کارتریج‌ها مانند هم شارژ می‌شوند؟

در مورد این موضوع که شارژ کارتریج جوهرافشان HP با سایر کارتریج‌ها یکی است باید گفت که اکثر کارتریج‌ها شبیه به هم شارژ نمی‌شوند و برخی از کارتریج‌های کانن و اپسون دارای یک پوشش پلاستیکی یا اسفنج‌های است که جوهر بدون نیاز به تزریق جذب می‌شود؛ ولی برخی دیگر از کارتریج‌ها از تراشه استفاده می‌کنند.

شارژ کارتریج خود را به متخصص بسپارید

یکی از مهم‌ترین مسائل برای چاپگرها شارژ کردن است که بهترین کار برای شارژ کردن این است که این کار توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا بتوانید سالیان سال از دستگاه چاپگر خود استفاده کنید که به همین منظور شما می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف مراجعه و نحوه شارژ این کارتریج‌ها را مشاهده نمایید.

شارژ کارتریج جوهرافشان HP خود را به متخصص بسپارید

سخن پایانی

در مورد شارژ کارتریج جوهرافشان HP صحبت کردیم و بهترین راه برای سلامت ماندن دستگاه چاپگر شما استفاده از افراد متخصص در این زمینه است که به همین منظور شما می‌توانید با فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید و از نحوه سفارش و قیمت کارتریج پرینتر اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *