نحوه خربد و انتخاب کارتریج تونر

اگر در دفتر یا منزل خود پرینتر دارید، از اهمیت انتخاب کارتریج تونر مناسب مطلع خواهید شد. اگر کارتریج پرینتر خود را اشتباهی انتخاب و خریداری کنید ممکن است چاپگر شما به درستی کار نکند.

صرف نظر از اینکه چاپگر جدیدی تهیه می‌کنید یا نیاز به خرید کارتریج تونر برای چاپگر فعلی خود دارید، باید بدانید که چگونه یک چاپگر مناسب را انتخاب کنید.

در این راهنما نحوه خرید و انتخاب کارتریج‌های تونر چاپگر مناسب را در فروشگاه ماشین‌های اداری یا فروشگاه‌های آنلاین به شما مشتریان گرامی توضیح خواهیم داد.

انتخاب تونر کارتریج پرینتر

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا دستگاه چاپگر شما به کارتریج جوهر نیاز دارد یا کارتریج تونر. اکثر مردم فکر می‌کنند هر دو یکسان هستند، اما بین این دو تفاوت وجود دارد.

کارتریج‌های جوهر عمدتاً حاوی جوهر مایع سیاه یا تیره هستند و منحصراً در چاپگرهای جوهرافشان استفاده می‌شوند. از طرف دیگر، کارتریج‌های تونر دارای پودر خشکی هستند که از ذرات میکرو پلاستیک استفاده می‌شود که در چاپگرهای لیزری استفاده می‌شود.

بنابراین، قبل از خرید و انتخاب کارتریج تونر، باید نوع چاپگر خود را بررسی کنید. اگر یک چاپگر جوهرافشان دارید، کارتریج جوهر را خریداری کنید. اگر پرینترهای لیزری دارید، کارتریج‌های تونر را انتخاب کنید.

یک چاپگر جوهرافشان هزینه کمتری نسبت به چاپگر لیزری دارد، اما دومی کیفیت تصویر بهتر و چاپ سریع‌تری را ارائه می‌دهد.

مدل دستگاه پرینتر خود را بشناسید

قبل از خرید و انتخاب کارتریج تونر، باید از مدل چاپگر مطلع شوید. فرض کنید از چاپگر HP استفاده می‌کنید. شما باید اطلاعاتی در مورد مدل داشته باشید زیرا هر چاپگر برای کار متفاوت طراحی شده است، زیرا چاپگرها و هد چاپ هر برندی با یکدیگر متفاوت است.

به عنوان مثال، چاپگرهای جوهرافشان حرارتی، نازل‌ها را قبل از دمیدن جوهر در سطح حرارت می‌دهند. این مکانیسم کار با جوهرافشان‌های پیزو الکتریک که از جریان الکتریکی برای کریستال برای مقاصد چاپ استفاده می‌کنند متفاوت است.

انتخاب کارتریج تونر بر اساس مدل دستگاه چاپگر

بنابراین، نمی‌توانید کارتریج‌ها را بدون خطای چاپ به جای یکدیگر استفاده کنید. در برخی موارد، یک کارتریج از مدل‌های مختلف به دلیل شکل‌های متفاوت، حتی در چاپگر جا نمی‌شود.

OEM یا سازگار یا بازسازی شده

وقتی برای خرید و انتخاب کارتریج تونر به بازار مراجعه کنید، دو نوع از آن‌ها را پیدا خواهید کرد. یکی از نوع کارتریج‌های بازسازی شده است و نوع دوم کارترج‌های سازگار هستند.

کارتریج‌های OEM یا Original Equipment Manufacturer توسط شرکت سازنده چاپگر ساخته و تولید شده است.
از سوی دیگر، کارتریج‌های سازگار توسط یک فروشنده شخص ثالث توسعه می‌یابند. این کارتریج‌های تونر باید با مدل چاپگر سازگار باشند، اما تفاوت در قیمت است.

کارتریج‌های سازگار قیمت کمتری نسبت به همتایان OEM خود دارند، اما باید اطمینان حاصل کنید که شرکت سازنده این مدل‌های سازگار را تأیید می‌کند، اگر نه از خرید کردن آن‌ها بپرهیزید.

آخرین نوع کارتریج تونر بازسازی شده است. اینها از قطعات دور ریخته شده یا قدیمی کارتریج ساخته شده‌اند. به عبارت دیگر، آنها بازسازی شده‌اند. به همین دلیل، آنها ممکن است از کیفیت پایین‌تری برخوردار باشند و ضمانتی نداشته باشند.

کیفیت را بررسی کنید

هنگام خرید و انتخاب کارتریج تونر، باید کیفیت تونر را بررسی کنید. در حالی که سنجش کیفیت کارتریج تونر بدون استفاده از آن در چاپگر غیرممکن است، می‌توانید نظرات مشتریان و کاربرانی که از آن استفاده کرده‌اند را بخوانید.

کاربرانی که قبلاً از کارتریج‌ها در دستگاه چاپگر خوذ استفاده کرده‌اند، نظرات و پیشنهادات خود را از خرید این محصول بیان می‌کنند. می‌توانید این موارد را مرور کنید تا به کیفیت آن پی ببرید.

انتخاب و بررسی کیفیت کارتریج تونر

به عنوان یک قاعده کلی، تونرهای OEM کیفیت بهتری نسبت به تونرهای سازگار دارند و قیمت آنها بالاتر است. اما تفاوت در کیفیت، در بیشتر موارد، غیر قابل لمس است.

بازده چاپ کارتریج را بررسی کنید

فاکتور دیگری که باید هنگام خرید و انتخاب کارتریج تونر در نظر بگیرید، بازده صفحه است. تخمینی از تعداد صفحاتی است که می‌توانید با کارتریج چاپ کنید.

اگر بازده صفحه 50 صفحه است، می‌توانید قبل از پر کردن مجدد آن برای استفاده بیشتر، در 50 صفحه چاپ کنید. اکثر تولیدکنندگان تونرهای خود را با عنوان “بازده بالا” یا “کم بازده” برچسب گذاری می‌کنند. در حالت ایده آل، شما باید کارتریج‌های با بازده بالا را خریداری کنید که مقرون به صرفه باشند.

زمان پر کردن کارتریج تونر

اگر به طور منظم با پرینترهای لیزری کار می‌کنید، باید بدانید چه زمانی باید تونرها را دوباره پر کنید. اطلاعات را در برچسب یا دفترچه راهنمای چاپگر دریافت خواهید کرد.

بر اساس حجم تونر، باید آنها را دوباره پر کنید. می‌توانید کارتریج را خودتان پر کنید یا توسط یک ارائه‌دهنده خدمات شارژ مجدد کارتریج را انجام دهید.
در برخی موارد، بهتر است یک کارتریج جدید به جای پر کردن مجدد آن تهیه کنید. این به این دلیل است که ممکن است کیفیت چاپ پس از پر کردن مجدد کمتر شود.

کاربران همچنین از نشتی شکایت کرده‌اند. علاوه بر این، کار کردن با پودر میکروسکوپی مشکل است. به همین دلیل ارزش دارد که مبلغی اضافی خرج کنید و به جای آن یک کارتریج جدید تهیه کنید.

اهمیت انتخاب و زمان شارژ کردن کارتریج تونر

اگر کارتریج‌های تونر چاپگر را از فروشندگان اینترنتی خریداری می‌کنید، بررسی نماد الکترونیکی برای اعتماد کردن به آن‌ها مهم است. از آنجایی که هنگام خرید آنلاین هیچ راهی برای بررسی اصالت تونر ندارید، باید از یک شرکت معتبر خرید کنید.

فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف یکی از فروشگاه‌های معتبر در شهر تهران است که با چندین سال سابقه در زمینه فروش انواع کارتریج فعالیت می‌کند.
شما می‌توانید به راحتی و با اطمینان بالا از این فروشگاه اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

نتیجه گیری

همان‌طور که در این مقاله گفته شد خرید و انتخاب مناسب کارتریج تونر می‌تواند برای چاپ با کیفیت و همچنین در طول عمر دستگاه پرینتر شما تأثیر گذار باشد.

اگر شما هم به دنبال خرید با کیفیت کارتریج هستید، فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف جایی است که می‌توانید تنوع محصولات و انواع کارتریج‌ها را در آن پیدا کنید.

دیدگاه‌ها و سؤالات خود را در رابطه با این موضوع می‌توانید با ما در میان بگذارید، همچنین برای رفع سؤالات خود نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.