اخبار

HP در مقابل چاپگر Canon! کدام یک از این دو بهتر است؟

تفاوت پرینتر اچ پی و کانن

هر دو شرکت پرینتر اچ پی و کانن به مدت 3 دهه توافق داشتند (اکنون باطل و باطل شده است) که هیچ یک از آنها در حوزه دیگر دخالت نکنند؛ بنابراین، در حالی که CANON رهبر جهانی LaserJet است، Hp در InkJet در صدر قرار دارد، اما تفاوت آن‌ها در چیست؟

تفاوت پرینتر با برندهای اچ پی و کانن

پرینتر اچ پی و کانن مدل‌های متفاوتی را با قیمت‌های متفاوت ارائه می‌کنند، حتی اگر عملکرد، امنیت و کاربرد آنها از مدلی به مدل دیگر تفاوت دارد.

بنابراین، برای برخی افراد، ممکن است کار آسانی نباشد که بگوید کدام یک از این دو سازنده بهتر است. با این حال، اگر پرینتر اچ پی و کانن را با هم مقایسه کنیم و تفاوت آن‌ها را بررسی کنیم، از نظر کلی کیفیت، هزینه و خدمات، به نظر می‌رسد کانن دارای برتری است، که ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری بیا تو تخفیف به این موضوع مهم خواهیم پرداخت.

مقایسه دو پرینتر اچ پی و کانن

  • رابط نرم‌افزاری بهتر: برای شروع، رابط نرم‌افزاری کانن در مقایسه با اچ پی بسیار بهتر است.
  • گزینه پر کردن مجدد برتر: علاوه بر این، در حالی که با کارتریج‌های کانن، شارژ مجدد آسان و گزینه‌های صاف با مدل‌های HP دارید، این تجمل را ندارید. برای اولی فقط 5 تا 10 دقیقه زمان نیاز دارید، از طرف دیگر برای کارتریج‌های Hp به زمان بیشتری نیاز دارید. علاوه بر این، کل فرایند تا حدودی دردناک خواهد بود، حتی زیرا به ابزار اضافی، از جمله ابزار مکش نیاز دارید.
  • طراحی بهتر: چاپگر کانن نیز طراحی بهتری دارد و بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسد.
  • کیفیت چاپ برتر: تفاوت کیفیت چاپ در پرینتر اچ پی و کانن،کیفیت بالای چاپ پرینتر کانن در مقایسه با چاپگرهای اچ پی بهتر است. بله، اگر در مورد کیفیت کلی متن و عکس صحبت کنیم، کانن برنده است! چاپ‌های عالی با رنگ‌های روشن و انتخاب کاغذ گسترده ارائه می‌دهد.
  • گزینه‌های اسکن اضافی: کج کردن بیشتر آونگ به نفع کانن این واقعیت است که دارای گزینه‌های اسکن بسیار بیشتری است، مانند dpi بیشتر، چین‌ها و چین‌ها را در حین اسکن حذف می‌کند و همچنین گزینه اسکن سیاه و سفید و غیره را دارد.
  • کیفیت سخت افزار بهتر: کیفیت سخت افزار آن نیز بهتر از آن چیزی است که در مورد چاپگرهای اچ پی خواهید دید.
  • مقرون به صرفه تر: در فاکتور هزینه نیز پرینترهای لیزری در دراز مدت امتیاز کسب می‌کنند. اینها در مقایسه با پرینترهای جوهرافشان مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. پرینترهای لیزری از کارتریج‌های تونر استفاده می‌کنند و 1000 صفحه را چاپ می‌کنند. از این رو، نه باید به این زودی‌ها خواب خود را با جایگزینی از دست بدهید و نه نگران احتمال مواجه شدن با جوهر خشک شده یا مسدود شده باشید.
  • سرعت چاپ بهتر: تفاوت سرعت چاپ نیز در پرینتر کانن نسبت به پرینتر اچ پی این است که چاپگر کانن برتری دارد. سریع‌تر است و از این رو بین این دو بهتر است. در حالی که سریع‌ترین چاپگرهای کانن بیشترین سرعت حداکثر 9.8 صفحه در دقیقه (ppm) را هنگام چاپ اسناد متنی نشان می‌دهند، سریع‌ترین چاپگرهای اچ پی بالاترین سرعت حداکثر 9.1 صفحه در دقیقه را نشان می‌دهند. در جلوی چاپ رنگی نیز، کانن بر اسب بخار برتری دارد. سریع‌ترین چاپگر کانن امتیاز 3.1 ppm را کسب کرده است. چاپگر اچ پی فقط 2.6 برگ در دقیقه امتیاز کسب کرده است.
این مطلب را هم بخوانید:
بهترین چاپگر جوهرافشان اپسون در سال 2022

به طور کلی، چاپگرهای کانن بهتر از چاپگرهای Hp هستند. با این حال، قبل از اینکه به تصمیم خرید برسید، ابتدا حجم کاری را که می‌خواهید انجام دهید و همچنین رنگی را که برای بیشتر چاپ انتخاب می‌کنید، مشخص کنید.

پرنتر اچ پی در مقابل پرینتر کانن

فقط پس از در نظر گرفتن این موارد، یک دستگاه چاپ از هر یک از این دو برند بزرگ بخرید، اما بله، احتمال اینکه به کانن رضایت دهید بیشتر خواهد بود! بیهوده نیست این یک رهبر جهانی در زمینه چاپ با قیمت مناسب و با کیفیت است، برای خرید پرینتر ارزان قیمت و با کیفیت می‌توانید محصولات ما را مشاهده کنید.

نتیجه گیری

همان‌طور که مشاهده کردید سعی کردیم تا در این مطلب تفاوت دو پرینتر با برندهای بزرگ به نام‌های اچ پی و کانن را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر شما هم سؤالاتی را در این زمینه دارید و یا قصد خرید پرینتر با برندهای اچ پی و کانن را دارید می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *