دستگاه صحافی

ماشین دستگاه صحافی چیست؟

دستگاه صحافی وسیله‌ای است که برای محکم کردن کاغذها به یکدیگر استفاده می‌شود. این یک قطعه نسبتاً رایج از تجهیزات است که در ادارات و مدارس استفاده می‌شود.

کسب‌ و کارهایی که خدمات کپی را ارائه می‌کنند احتمالاً دستگاه‌های صحافی نیز در دسترس خواهند داشت. بسته به شرکت، دستگاه‌های صحافی ممکن است درست در کنار دستگاه‌های فتوکپی برای استفاده عمومی در دسترس باشند.

دستگاه‌های صحافی در دو سبک دستی و برقی و در فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف موجود هستند. اگر فقط چند پروژه دارید که نیاز به صحافی دارند، یا مواردی که باید صحافی شوند فقط چند صفحه هستند، ممکن است یک دستگاه صحافی دستی انتخاب مناسبی باشد.

با این حال، در شرایطی که حجم زیادی از مواد برای چسباندن دارید یا پروژه‌های شما نسبتاً طولانی هستند، بهتر است از نسخه الکتریکی استفاده کنید.

استفاده از دستگاه صحافی نسبتاً ساده است. چند ورق را در قسمت سمت چپ به سمت بالا قرار می‌دهید. اگر دستگاه از نوع دستی است، سپس یک اهرم را پایین بکشید تا کاغذ را سوراخ کنید. با یک مدل برقی، برای انجام همان عمل، یک پدال پا را فشار می‌دهید.

هنگامی که سوراخ‌ها روی کاغذ ایجاد شد، قسمت بعدی روش استفاده از دستگاه صحافی، محکم کردن کاغذها است. یک انتخاب محبوب برای این عملکرد استفاده از اتصال شانه پلاستیکی است. این شکل از صحافی ارزان و قابل استفاده مجدد است.

اتصال شانه پلاستیکی شامل پانچ کردن 19 سوراخ در یک ورق کاغذ استاندارد است. کوئل‌های صحافی شانه پلاستیکی بلندتر برای استفاده در اسناد با اندازه قانونی موجود است.

کوئل‌های اتصال شانه پلاستیکی در عرض‌های مختلف برای گنجاندن حداکثر 425 صفحه در یک زمان موجود است. هنگامی که مورد مناسب را برای کار مورد نظر انتخاب کردید، آن را روی دستگاه صحافی قرار دهید و سیم‌پیچ‌ها را باز کنید.

ماشین دستگاه صحافی چیست

در حالی که سوراخ‌های پانچ شده را روی سیم پیچ‌ها قرار می‌دهید، دستگاه آنها را باز نگه می‌دارد. هنگامی که تمام صفحات را روی کوئل‌های اتصال شانه پلاستیکی قرار دادید، از یک اهرم برای بستن سیم‌پیچ‌ها استفاده می‌کنید و پروژه شما بسته شده و آماده اجرا است.

هنگامی که می‌خواهید گزینه‌ای حرفه‌ای‌تر برای صحافی کاغذها داشته باشید، ممکن است بخواهید از یک سیم دو حلقه با دستگاه صحافی استفاده کنید. این نوع صحافی در نسبت 2:1 یا 3:1 موجود است. این نوع صحافی باعث می‌شود که سند صحافی صاف شود که ممکن است برای کتاب‌های راهنما یا کتاب آشپزی مطلوب باشد.

در خرید دستگاه صحافی باید به دنبال چه ویژگی‌هایی باشم؟

اگر به دنبال خرید دستگاه صحافی شانه‌ای خوب هستید، احتمالاً از خود می‌پرسید که چگونه می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. خبر خوب این است که انجام آن بسیار آسان است. شما فقط باید کمی تحقیق کنید و موارد زیر را در نظر بگیرید:

ظرفیت ضربه زدن

تقریباً در همه دستگاه‌های صحافی شانه، سوراخ‌هایی تعبیه شده است و دلیل آن این است که یک سند به اندازه حروف، قبل از اینکه بتوان آن را محکم کرد، باید 19 سوراخ در آن سوراخ شود.

شما باید به گونه‌ای این توع از ماشین های اداری را انتخاب کنید که بتواند مقدار معقولی ورق را در هر پانچ کردن، سوراخ کند. این مقدار به ضخامت اسناد شما بستگی دارد. این می‌تواند به اندازه 5 ورق در هر بالابر یا تا 25 باشد.

اندازه شانه

به منظور تعیین اندازه شانه مناسب برای نیازهای شما، ضخامت سند دوباره کلیدی است. قطر شانه‌ها از 3/16 اینچ (10 صفحه) تا 2 اینچ (425 صفحه) است. هر ماشینی نمی‌تواند هر شانه‌ای را اداره کند، بنابراین ایده خوبی است که وسیله‌ای را انتخاب کنید که بتواند اندازه‌های مختلف را در خود جای دهد.

اندازه شانه دستگاه صحافی

طراحی و ساخت

طراحی یک دستگاه صحافی شانه یک نکته مهم دارد، نه به این دلیل که ظاهر دستگاه مهم است، بلکه به این دلیل که استفاده از یک ماشین خوب طراحی شده آسان‌تر خواهد بود.

به عنوان مثال، خوب است یک کلاسور با دسته D شکل انتخاب کنید تا افراد چپ و راست دست بتوانند از آن استفاده کنند. برخی از ماشین‌ها همچنین دارای دستورالعمل‌هایی هستند که روی آن‌ها چاپ شده است که عملکرد را سریع‌تر می‌کند.

طراحی و ساخت دستگاه صحافی

همچنین، باید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای قطعات فلزی باشد زیرا وسایل پلاستیکی به راحتی می‌شکنند.

ویژگی‌های خاص

تعدادی ویژگی خاص وجود دارد که ممکن است برای شما جالب باشد. اگر قصد دارید زیاد صحافی کنید، دستگاهی با مکانیزم پانچ الکتریکی می‌تواند در زمان شما صرفه جویی زیادی کند.

راهنماهای لبه چرخشی و کنترل عمق حاشیه پانچ به شما کمک می‌کند سوراخ‌ها را راحت‌تر سوراخ کنید و اسناد قوی تری تولید کنید و یک مکانیسم پانچ عمودی می‌تواند به شما کمک کند کاغذ خود را به درستی تراز کنید. در نهایت، یک سینی نگهدارنده شانه، فضای اضافی برای لوازم شما در اختیار شما قرار می‌دهد.