تفاوت پرینترهای لیزری و جوهرافشان

شما مشتریان گرامی نیز هنگام خرید چاپگر، احتمالاً به دو نوع چاپگر بسیار متفاوت توجه کرده‌اید: چاپگرهای جوهرافشان و چاپگرهای لیزری. سؤال اینجاست که تفاوت پرینترهای لیزری و جوهرافشان چیست؟ و مهم‌تر از آن، کدام یک با نیازهای خاص شما سازگارتر است؟

برای بررسی تفاوت‌های چاپگرهای لیزری در مقابل جوهرافشان به ادامه مطلب بروید تا قبل از خرید، تمام اطلاعات مفیدی را در رابطه با این موضوع کسب کنید.

تفاوت بین پرینترهای لیزری و جوهرافشان چیست؟

چندین تفاوت بین پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهرافشان وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری برای خرید آن‌ها را در نظر بگیرید.

پرینترهای جوهرافشان

برای کار به جوهر مبتنی بر رنگ یا رنگ‌دانه تکیه کنید. آنها یک گزینه عالی برای افرادی هستند که می‌خواهند نتایج با کیفیت بالا داشته باشند و تصاویر گرافیکی زیادی چاپ می‌کنند.

تفاوت بین پرینترهای لیزری و جوهرافشان چیست؟

چاپگرهای جوهرافشان معمولاً توسط کاربران خانگی ترجیح داده می‌شود، همراه با خانه، مدرسه و دفاتر کوچک که اسنادی با تصویر سنگین چاپ می‌کنند.

پرینتر لیزری

از تونر برای تولید متن و تصاویر استفاده کنید. آنها به طور کلی بزرگ‌تر از همتایان جوهرافشان خود هستند و سرعت چاپ بالایی دارند. کسب و کارهای بزرگ‌تر و دفاتر پرمشغله با حجم چاپ بالا، اغلب پرینترهای لیزری را به دلیل ویژگی‌های متمرکز بر کسب و کارشان انتخاب می‌کنند، مانند سینی‌های اختیاری برای ظرفیت اضافی، بازده جایگزینی زیاد و ویژگی‌های امنیتی پیشرفته.

تفاوت کارکردن پرینترهای لیزری و جوهرافشان

یکی از تفاوت‌های اساسی بین پرینترهای جوهرافشان و لیزری نحوه عملکرد آنهاست. اگرچه هر دو متن و تصاویر واضح و تمیز تولید می‌کنند، اما نحوه انجام این کار بسیار متفاوت است.

چاپگرهای جوهرافشان از نازل‌های کوچکی استفاده می‌کنند که قطرات جوهر را مستقیماً روی کاغذ منتشر می‌کنند. این روش به تصاویر رنگی روشن کمک می‌کند و اگر به دنبال تولید عکس‌ها، گرافیک‌ها یا تصاویر با وضوح بالا در اسناد خود هستید، انتخاب خوبی است.

تفاوت کارکردن پرینترهای لیزری و جوهرافشان

چاپگرهای لیزری به جای جوهر رنگی یا رنگ‌دانه‌ای از پودر تونر استفاده می‌کنند. پرینترهای لیزری نقاط باردار الکترواستاتیکی را روی یک درام حساس به نور تولید می‌کنند که پودر تونر را جذب می‌کند.

تونر به کاغذ منتقل می‌شود و با فرایند گرمایش ثابت می‌شود. چاپگرهای لیزری چاپ‌های سیاه و سفید واضح و رنگی درخشان را ارائه می‌دهند.

تفاوت پرینترهای لیزری و جوهرافشان در هنگام خرید

اگر بین چاپگر جوهرافشان یا چاپگر لیزری تصمیم می‌گیرید یکی از آن‌ها را انتخاب و خرید کنید، چندین فاکتور مهم وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام یک برای نیازهای شما بهتر است، از جمله:

رنگی یا سیاه و سفید بودن دستگاه

اگر قصد چاپ رنگی را دارید، چاپگرهای جوهرافشان و لیزری هر دو می‌توانند رنگ‌های زنده و تصاویر با رنگ‌های غنی مورد نیاز را ارائه دهند. با این حال، اگر فقط به چاپ سیاه و سفید نیاز دارید، چاپگر لیزری تک رنگ ممکن است گزینه ایده آلی باشد. درباره چاپگرهای سیاه و سفید تک رنگ بیشتر بدانید.

قیمت

خبر خوب این است که پرینترهای برادر، چاپگرهای جوهرافشان و لیزری را با قیمت‌های مقرون به صرفه و متناسب با هر بودجه‌ای ارائه می‌دهد. اگر به عملکردهای کپی، اسکن و فکس نیازی نیست، چاپگرهای لیزری طیف وسیع‌تری از گزینه‌ها را ارائه می‌دهند.

چاپگرهای جوهرافشان معمولاً هزینه کمتری برای خرید دارند در حالی که چاپگرهای لیزری ممکن است در ابتدا هزینه بیشتری داشته باشند، اما معمولاً هزینه کل مالکیت در طول زمان کمتر است.

کیفیت

تفاوت کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری و جوهرافشان به این گونه است که چاپگرهای جوهرافشان در زمینه چاپ رنگی با وضوح بالا به عنوان بهترین و محبوب‌ترین دستگاه پرینتر در نظر گرفته می‌شوند، چاپگرهای لیزری نتایج یکدست و سیاه و سفید را تولید می‌کنند.

چاپگرهای جوهرافشان و لیزری هر دو می‌توانند متنی واضح و واضح را به شما ارائه دهند که خواندن آن آسان است، همچنین تصاویر رنگی درخشان و گرافیکی ایده آل برای اسناد تجاری. چاپگرهای جوهرافشان قابلیت چاپ بدون حاشیه (لبه به لبه) را نیز دارند.

سرعت و حجم چاپ

چه مدت به این اسناد نیاز دارید و به چند سند کپی یا پرینت شده نیاز دارید؟ تفاوت سرعت و حجم چاپ در پرینترهای لیزری و جوهرافشان به این صورت است که پرینترهای لیزری می‌توانند نتایج سریعی را در حجم‌های بالا ارائه دهند و آنها را به انتخابی عالی برای مشاغل کوچک، گروه‌های کاری بزرگ‌تر و دفاتر متوسط تبدیل می‌کند.

تفاوت سرعت چاپ در پرینترهای لیزری و جوهرافشان

دفاتر کوچک و دفاتر خانگی که حجم چاپ کمتری دارند متوجه می‌شوند که چاپگر جوهرافشان می‌تواند به راحتی نیازهای چاپ آنها را برآورده کند.

بازده صفحه

هر دو کارتریج تونر و جوهر در طیف وسیعی از گزینه‌های بازده صفحه موجود هستند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نیازهای چاپ خود انتخاب کنید.

چاپگرهای جوهرافشان و لیزری هر دو گزینه‌های کارتریج با بازده بالا را ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهد قبل از نیاز به کارتریج‌های جایگزین، صفحات بیشتری را چاپ کنید. این می‌تواند به کاهش هزینه کل مالکیت، صرف نظر از نوع چاپگر کمک کند.

ویژگی‌های تجاری

اگر از چاپگر خود عمدتاً برای تجارت استفاده می‌کنید، چاپگرهای لیزری ممکن است ویژگی‌های کسب و کار محور اضافی، مانند سینی‌های کاغذ اختیاری، بازده جایگزینی بالاتر و گزینه‌های امنیتی پیشرفته را ارائه دهند. درباره نحوه انتخاب چاپگر تجاری بیشتر بدانید.

عملکرد

تفاوت اصلی بین پرینترهای لیزری و جوهرافشان، نوع کارتریج‌هایی است که هر چاپگر استفاده می‌کند. پرینترهای لیزری از کارتریج‌های تونر استفاده می‌کنند در حالی که کارتریج‌های جوهر توسط پرینترهای جوهرافشان استفاده می‌شوند.

یک چاپگر لیزری از یک بار الکتریکی استفاده می‌کند تا به شما بگوید کجا و چه زمانی تونر باید روی کاغذ پخش شود. از سوی دیگر، فناوری چاپگرهای جوهرافشان در جایی که جوهر بر اساس آن توزیع می‌شود، با حرکت کارتریج در سراسر صفحه، کمی ساده‌تر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.