اخبار

خرید قطعات کارتریج با بهترین قیمت

خرید قطعات کارتریج

خرید قطعات کارتریج برای کسانی که به مدت طولانی از پرینترها در انواع مختلف آن استفاده کرده‌اند یک مسئله و موضوع مهم خواهد بود. در واقع پرینترها همانند سایر لوازم الکترونیکی و کاربردی از یک عمر مفیدی برخوردار هستند که پس از طی شدن این عمر مفید و بروز مشکل در آنها ممکن است که مشکلات زیادی در پرینتر به وجود آید و بخش‌های مختلف آن مانند: کارتریج دچار آسیب و یا مشکل شود که با این وجود خرید قطعات کارتریج می‌تواند نیاز باشد.

تمامی انواع پرینترها و ماشین های اداری چه از نوع لیزری باشند و چه از نوع پرینتر جوهرافشان، با استفاده از کارتریج عملیات چاپ را انجام می‌دهند با این تفاوت که کارتریج پرینترهای لیزری به شکل لیزری است و کارتریج جوهرافشان با استفاده از جوهر در رنگ‌های مختلف کار می‌کند، اما در کل همه انواع کارتریج بخش‌های مختلف تشکیل دهنده خود را دارند که قطعات آن را با هم بررسی می‌کنیم.

کارتریج چیست؟

کارتریج در حالت کلی به یکی از بخش‌های اصلی پرینترها گفته می‌شود که مدیریت رنگ و جوهر را به عهده دارد و میزان جوهری که برای چاپ هر تصویر بر روی کاغذ مورد نیاز است، توسط این بخش تعیین می‌شود و بر روی کاغذ قرار می‌گیرد.

قطعات تشکیل دهنده کارتریج چیست؟

کارتریج‌ها در انواع مختلف لیزری و یا جوهرافشان از قطعات مختلفی تشکیل می‌شوند که خرید قطعات کارتریج در انواع ذکر شده در زیر در فروشگاه بیا تو تخفیف امکان پذیر است:

 • چیپ کارتریج لیزری
 • تونر شارژ کارتریج
 • پیکاپ کاست کارتریج
 • دکتر بلید کارتریج
 • تونر شارژ کارتریج لیزری
 • چیپ کارتریج
 • درام کارتریج
 • بلید کارتریج
 • فوم کارتریج
 • مگنت کارتریج
 • یونیت درام کارتریج
این مطلب را هم بخوانید:
نحوه کار پرینترهای جوهرافشان چگونه است؟

قطعات تشکیل دهنده کارتریج چیست؟

با این وجود از هر نوع دستگاه پرینتری که استفاده کنید، به این قطعات برای تعمیر کارتریج پرینتر خود نیاز خواهید داشت.

چه زمانی به خرید قطعات کارتریج نیاز خواهد بود؟

در شرایط عادی هیچ کسی برای استفاده از پرینتر خود به خرید قطعات کارتریج نیاز نخواهد داشت؛ بلکه در مواقعی به خرید این قطعه‌ها در انواع ذکر شده نیاز خواهد بود که مشکلی در عملکرد کارتریج به وجود آمده باشد و قطعه مورد نظر دچار خرابی و اشکال شده باشد.

در این شرایط باید خرید قطعه مورد نظر کارتریج را انجام داد و به کمک متخصصین در این زمینه قطعه تهیه شده را با قطعه آسیب دیده تعویض کرد تا امکان استفاده مجدد از دستگاه پرینتر وجود داشته باشد.

نکاتی در رابطه با خرید قطعات کارتریج

کسانی که بر اساس تجویز متخصصین تعمیر پرینتر به خرید قطعه‌های کارتریج نیاز پیدا کرده باشند، لازم است تا به نکات ذکر شده در زیر در حین خرید کارتریج پرینتر و قطعات آن توجه داشته باشند:

 • خرید قطعه‌های کارتریج باید از طریق فروشگاه‌های معتبر انجام شود
 • قیمت قطعه‌های کارتریج که به خرید آنها نیاز دارید را در چند فروشگاه بررسی کنید تا با مناسب‌تری مبلغ آن را تهیه کنید
 • خرید قطعات کارتریج باید بر حسب نوع کارتریج و نوع پرینتر انجام شود
 • چنانچه قصد خرید این قطعات به شکل آنلاین را دارید، تمامی مشخصات قطعه را در وب سایت مورد نظر بررسی کنید تا خرید خود را به اشتباه انجام ندهید.
 • در حین خرید قطعه‌های کارتریج به اصل بودن قطعه و برند پرینتر توجه کنید
این مطلب را هم بخوانید:
شارژ کارتریج جوهرافشان HP با چند روش ساده

نکاتی در رابطه با خرید قطعات کارتریج

قیمت خرید قطعات کارتریج از چه مسائلی تأثیر می‌گیرد؟

زمانی که می‌خواهید برای خرید قطعه‌های کارتریج اقدام کنید، مسائل مختلفی در هزینه آنها مؤثر واقع می‌شوند و می‌توانند باعث افزایش و یا کاهش قیمت آن شوند که این مسائل از قبیل زیر در نظر گرفته می‌شوند:

فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید

یکی از مسائلی که بر روی قیمت خرید قطعات کارتریج بسیار مؤثر است، فروشگاه‌ها هستند. بسیاری از فروشگاه‌ها مبلغ بیشتری را به عنوان سود از مشتری دریافت می‌کنند و قطعه‌های کارتریج را با قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند که مسلماً در صورت خرید از آنها باید هزینه بیشتری بپردازید.

اما از طرف دیگر برخی از فروشگاه‌های منصف، قطعات کارتریج را با قیمت قدیم به شما ارائه می‌دهند؛ یعنی اگر این قطعات توسط فروشنده در زمان‌های دور خریداری شده است، فروشنده آن را با همان نرخی که در گذشته قطعه را خریداری کرده است، در اختیار شما قرار می‌دهد و قیمت فروش آن را با قیمت روز محاسبه نمی‌کند. بلکه با همان قیمت قدیمی ارائه می‌دهد که بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین مانند، بیا تو تخفیف به دلیل حجم بالای خرید کالاهایی که دارند، از این ویژگی برخوردار هستند و قطعات را با نازل‌ترین قیمت در اختیار شما می‌گذارند.

قیمت خرید قطعات کارتریج از چه مسائلی تأثیر می‌گیرد؟

نرخ دلار و ارز

نرخ دلار و ارز به میزان زیادی روی قیمت قطعات کارتریج تأثیر می‌گذارد؛ زیرا برای پرینترهای خارجی باید از قطعات ساخته شده توسط همان شرکت خارجی تولید کننده پرینتر استفاده شود که در این شرایط هزینه واردات قطعات مورد نظر متأثر از نرخ دلار و ارز است و این موضوع بر روی قیمت تمام شده برای مشتریان نیز مؤثر واقع می‌گردد.

این مطلب را هم بخوانید:
تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری

علاوه بر این موارد برند و مدل پرینتر و همچنین نوع قطعه‌ای که برای کارتریج نیاز دارید نیز در هزینه تعمیرات تأثیر می‌گذارد.

سخن پایانی

خرید قطعات کارتریج را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم و پیشنهاد می‌کنیم که به این منظور از خدمات فروشگاه بیا تو تخفیف بهره مند گردید و قطعه مورد نظر خود را از این مجموعه تهیه کنید، برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان فروش در فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *