اخبار

چاپگر جوهرافشان تانکی

چاپگر جوهرافشان تانکی

چاپگر جوهرافشان تانکی عبارتی است که شاید تا کنون اطلاعاتی در رابطه با آن نداشته باشید و یا شناخت کافی در مورد این نوع پرینترها به دست نیاورده باشید. به همین دلیل در فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف که ارائه دهنده انواع مختلف پرینترها به شما همطونان عزیز است، به بررسی این نوع چاپگر خواهیم پرداخت.

پرینترها انواع مختلفی دارند به دو شکل پرینتر لیزری و یا جوهرافشان تولید می‌شوند و به بازار راه پیدا می‌کنند که انواع لیزری به کارتریج مجهز هستند و با اشعه لیزر عملیات چاپ را انجام می‌دهند در حالی که انواع جوهرافشان از جوهر به شکل مستقیم بر روی کاغذ استفاده می‌کنند.

چاپگر جوهرافشان تانکی یکی از انواع مدل‌های چاپگر به حساب می‌آیند که برند اچ پی از پیشتازان در تولید این نوع چاپگرها محسوب می‌شود.

چاپگر جوهرافشان تانکی چیست؟

چاپگر جوهرافشان تانکی که به آن پرینتر مخزن دار جوهرافشان نیز گفته می‌شود، نوعی از پرینترهای اچ پی به حساب می‌آیند که برای نگهداری رنگ‌های مختلفی که برای عملیات چاپ استفاده می‌شوند، یک مخزن دارند که به این مخزن به اصطلاح تانک گفته می‌شود و تمامی رنگ‌ها در داخل آن قرار می‌گیرند.

چاپگر جوهرافشان تانکی چیست؟

ویژگی های چاپگر جوهرافشان تانکی چیست؟

چاپگرهای جوهرافشان برای انجام عملیات چاپ جوهر را مستقیماً بر روی کاغذ قرار می‌دهند؛ اما لازم به ذکر است که انجام عملیات چاپ در این پرینترها با انواع دیگر پرینترهای جوهرافشان کمی متفاوت است.

زیرا چاپگر جوهرافشان تانکی فاقد کارتریج هستند و هر رنگی به شکل جداگانه برای آنها تأمین می‌شود که با تهیه کردن چهار رنگ اصلی برای آنها یعنی: زرد، قرمز، آبی و مشکی، این رنگ‌ها در حین چاپ ادغام می‌شوند و رنگ‌های دیگر را به وجود می‌آورند که استفاده از این تکنولوژی در ساخت چاپگر جوهرافشان تانکی در مقایسه پرینترهای جوهرافشان کارتریجی شرایط بهتری را ایجاد می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید:
بررسی مشکلات پرینترهای لیزری و راه حل آن

مزایای استفاده از چاپگر جوهرافشان تانکی

استفاده از انواع چاپگرهایی که به شکل جوهرافشان هستند، باعث می‌شود که به مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه جویی شود؛ زیرا این نوع چاپگرها به کارتریج و انجام عملیات مربوط به تعویض آن نیازی ندارند و هر زمانی که یکی از رنگ‌ها به پایان برسد، به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد و در دستگاه قرار داد.

از دیگر مزایای به کار بردن این نوع چاپگرها سهولت در تعویض مخزن رنگ است؛ زیرا تعویض کارتریج کمی تخصصی‌تر است و به مهارت نیاز دارد در حالی که تعویض مخزن رنگ در چاپگرهای تانکی بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود.

مزایای استفاده از چاپگر جوهرافشان تانکی

مزیت دیگری نیز در این نوع چاپگرها وجود دارد که آن هم بالا بودن کیفیت چاپ تصاویر توسط این نوع پرینترها است و این موضوع باعث شده است تا چاپگرهای جوهرافشان تانکی مورد استقبال قرار بگیرند.

قیمت چاپگر جوهرافشان تانکی به چه مسائلی بستگی دارد؟

پرینترهای جوهرافشان به شکل کلی از انواع گران قیمت پرینتر محسوب می‌شوند که برای تهیه آنها باید هزینه زیادی را در نظر بگیرید، اما توجه داشته باشید که قیمت این نوع چاپگرها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود و بر حسب آنها کم و زیاد می‌گردد که مهم‌ترین مسائل مؤثر در این زمینه از قبیل زیر در نظر گرفته می‌شوند:

برند چاپگر

چاپگر جوهرافشان تانکی با برندهای مختلف کانن، اچ پی و … در بازار وجود دارند که قیمت هر یک از چاپگرهای تولید شده با این برندها متفاوت است و در هزینه مؤثر واقع می‌شود.

قیمت چاپگر جوهرافشان تانکی به چه مسائلی بستگی دارد؟

مدل چاپگر

چاپگرها با مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارند به گونه‌ای که یک چاپگر جوهرافشان تانکی را می‌توانید با چندین مدل متفاوت ببینید و یا آن را تهیه کنید که مدل‌های مختلف چاپگر به میزان زیادی در هزینه مؤثر هستند.

این مطلب را هم بخوانید:
معرفی انواع ماشین های اداری پرکاربرد

نو و یا استوک بودن چاپگر

چاپگرهای جوهرافشان را می‌توان به شکل نو و یا دست دوم تهیه کرد که انواع استوک یا دست دوم آن با هزینه بسیار کمتر و در حدود نصف قیمت چاپگرهای نو قابل تهیه هستند و می‌توان آنها را خریداری کرد در حالی که چاپگرهای نو هزینه بسیار بیشتری دارند.

به همین دلیل نو یا استوک بودن چاپگرهای جوهرافشان در هزینه خرید آنها بسیار مؤثر است و از مهم‌ترین فاکتورها در هزینه در نظر گرفته می‌شود.

نحوه خرید چاپگر

چاپگرها را می‌توانید به شکل عمده و یا تک خریداری کنید که خرید آنها به شکل عمده باعث کاهش هزینه هر یک عدد از چاپگرها می‌شود که این گزینه معمولاً برای کسانی مناسب است که فروشگاه مربوط به ماشین های اداری دارند و به عنوان یک فروشنده در این زمینه فعالیت می‌کنند.

نحوه خرید چاپگر جوهرافشان تانکی

اما اگر چاپگر را به جای خرید پرینترهای جوهرافشان از فروشگاه‌های متفرقه از بورس آن و یا فروشگاه‌هایی که به شکل اختصاصی در این زمینه فعالیت دارند تهیه کنید، هزینه آن برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود و می‌توان گفت که فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید نیز بسیار در این زمینه مؤثر است.

کلام پایانی

چاپگر جوهرافشان تانکی در مدل‌ها و برندهای مختلف را می‌توانید با نازل‌ترین قیمت از فروشگاه بیا تو تخفیف تهیه کنید، برای اطلاعات بیشتر شما مشتریان گرامی می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *