راهنمای حرید پرینتر

با توجه به ویژگی‌ها و فاکتورهای زیادی که باید در نظر بگیرید، خرید یک پرینتر عالی می‌تواند بسیار پیچیده به نظر برسد. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف به صورت جامع در رابطه با راهنمای خرید پرینتر چه برای کسب و کار بزرگ یا کوچک یا دفتر کار خانگی صحبت کرده‌ایم.

انواع پرینتر

  • پرینتر جوهرافشان: چاپگرهای جوهرافشان جوهر را از کارتریج‌های جوهر بر روی کاغذ می‌پاشند. این یک گزینه اقتصادی برای چاپ اسناد با کیفیت بالا است.
  • پرینترهای لیزری: پرینترهای لیزری از پودری به نام تونر و یک سیستم لیزری پیچیده برای چاپ اطلاعات شما روی کاغذ استفاده می‌کنند. برای چاپ سریع مقادیر زیاد طراحی شده است.
  • چاپگرهای سه بعدی: پرینترهای سه بعدی فایل‌های دیجیتالی را از رایانه شما می‌گیرند و با استفاده از رشته‌های مخصوص به اشیا سه بعدی فیزیکی تبدیل می‌کنند.

راهنمای خرید پرینتر

قبل از خرید یک چاپگر، باید مشخص کنید که برای چه کاری از چاپگر استفاده خواهید کرد و هر چند وقت یکبار از خرید چاپگر متناسب با نیاز خود اطمینان حاصل کنید.

چاپگرهای خانگی اغلب به صورت پراکنده و برای کارهای ساده مانند چاپ دعوت نامه برای تولد، صورت‌حساب‌ها، تکالیف و عکس‌ها استفاده می‌شوند.

چاپگرهایی که در دفاتر استفاده می‌شوند باید در فواصل زمانی معین، به چاپ مقادیر زیادی از اسناد سیاه و سفید و رنگی بپردازند. همچنین ادغام با دستگاه فتوکپی، اشتراک‌گذاری اسناد کپی را برای کارمندان آسان می‌کند.

عکاسان و خلاقان مستقل به یک چاپگر با کیفیت بالا نیاز دارند تا جزئیات پیچیده را در کار خود نشان دهند. قابلیت چاپ روی کاغذ عکس تخصصی نیز برای عکاسان ضروری است.

راهنمای خرید انواع پرینتر و متعلقات آن

پرینترهای جوهرافشان

یک پرینتر جوهرافشان با پاشیدن قطرات ریز جوهر به طور مستقیم روی کاغذ کار می‌کند. کیفیت تصویر توسط DPI (نقطه در اینچ) که کارتریج جوهر شما قادر به انجام آن است تعیین می‌شود.

پرکاربردترین کارتریج‌های پرینتر جوهرافشان در رنگ‌های فیروزه‌ای، زرد، قرمز و مشکی هستند که در طول فرایند چاپ با هم ترکیب می‌شوند و سایه‌ها و رنگ‌های دیگر را ایجاد می‌کنند. چاپگرهای جوهرافشان چند منظوره همچنین به شما امکان کپی، اسکن یا فکس را می‌دهند.

پرینترهای لیزری

یک چاپگر لیزری برای چاپ حجم زیاد به سرعت و با هزینه کم در هر صفحه طراحی و ساخته شده است و معمولاً برای استفاده در دفتر کار خانگی و تجاری مورد علاقه است.

چاپگرهای لیزری از الکتریسیته ساکن و تونر (پودر) به جای جوهر برای چاپ روی کاغذ استفاده می‌کنند و می‌توانند در رنگ‌های تک (فقط سیاه) یا رنگی باشند. پرینترهای لیزری چند منظوره همچنین به شما امکان کپی، اسکن یا فکس را می‌دهند.

پرینترهای تجاری و کپی

چاپگرهای اداری یا مشاغل کوچک برای استفاده مکرر با سرعت چاپ بیشتر، ظرفیت ورق بالاتر و اقتصاد چاپ بهتر طراحی شده‌اند.

این چاپگرها خروجی با حجم بالاتری ارائه می‌دهند و بهره‌وری را برای بارهای سنگین‌تر بهبود می‌بخشند، در حالی که همچنان کیفیت چاپ عالی را حفظ می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر و نکاتی در مورد نیازهای کسب و کار خود، مرکز تجاری خود را اینجا بررسی کنید.

چاپگر همه کاره

در ادامه مطلب راهنمایی خرید پرینتر، همانطور که از نام آنها مشخص است، چاپگرهای همه کاره چندین عملکرد را در یک دستگاه ادغام می‌کنند. اگرچه مجموعه ویژگی‌های آنها تا حدی متفاوت است، اکثر آنها قابلیت اسکن و کپی را ارائه می‌دهند.

راهنمای خرید پرینتر همه کاره

برخی از آنها عملکرد فکس را نیز ارائه می‌دهند که می‌تواند برای ارتباطات قدیمی مفید باشد. برخی از چاپگرهای همه کاره از چاپ لیزری استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر مدل‌های جوهرافشان هستند.

اگر قصد دارید اسناد را اسکن کنید یا گهگاه از آنها کپی کنید، این دستگاه‌ها برای شما مناسب هستند. با خرید فقط یک دستگاه برای تمام نیازهای مربوط به اسناد خود، در فضای میز (و مقداری پول نقد) صرفه جویی خواهید کرد.

چاپگر سوپر تانک

هیچ کس دوست ندارد جوهر تمام شود یا کارتریج‌های استفاده شده را عوض کند. چاپگرهای سوپر تانک مجهز به مخازن با ظرفیت بالا هستند که به شما امکان می‌دهند هزاران صفحه را قبل از اینکه مجبور به پر کردن جوهر خود باشید، چاپ کنید.

هنگامی که زمان تعویض به پایان می‌رسد، شما به سادگی مخازن را با بطری‌ها یا کیسه‌های جوهر پر می‌کنید، اغلب با هزینه کلی کمتر از کارتریج‌های جوهر استاندارد.

اگر قصد دارید چاپ زیادی انجام دهید اما از تلاش مداوم برای سفارش و تعویض کارتریج جوهر وحشت دارید، چاپگرهای سوپر تانک راه حل مناسبی هستند. بسیاری از مدل‌ها نیز در مقایسه با گزینه‌های چاپگر جوهرافشان استاندارد، ارزش زیادی دارند، تا زمانی که هزینه‌های کمی بالاتر از قبل برایتان مهم نباشد و این می‌تواند راهنمایی مهم در خرید پرینتر باشد.

جوهر

جوهر برای چاپگرهایی که با فناوری جوهرافشان کار می‌کنند مورد نیاز است و همان چیزی است که چاپگر برای تولید تصاویر روی کاغذ استفاده می‌کند.

راهنمای خرید جوهر پرینتر

آنها در کارتریج‌های رنگی مختلف عرضه می‌شوند که می‌توانید آنها را در اکثر چاپگرها جابجا کنید، اما با مدل‌های جوهر پیوسته، آنها در بطری هستند که برای پر کردن دستی دستگاه از آن استفاده می‌کنید. مارک کارتریج جوهر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با چاپگر شما سازگار است.

تونر

تونر ماده‌ای پودر مانند است که در کارتریج‌ها و درام‌های چاپگر لیزری می‌نشیند و تصویر را روی صفحه ایجاد می‌کند. درست مانند جوهر، تونرهای مختلف با ماشین‌های مختلف سازگار هستند، بنابراین مهم است که بسته بندی تونر خریداری شده را بررسی کنید.

راهنمای خرید پرینتر بر اساس ویژگی‌ها

سرعت چاپ

سرعت چاپ با IPM اندازه گیری می‌شود که مخفف impressions در دقیقه است. این توسط سازمان بین المللی استانداردها (ISO) تعیین شده است به طوری که هر چاپگر به یک توافق نگه داشته می‌شود و می‌تواند برای مصرف کنندگان مقایسه شود.

وضوح چاپ

وضوح چاپ برای هر نوع کاربری مهم است، زیرا کیفیت متن یا تصویر شما را در صفحه تعیین می‌کند. وضوح چاپ با نقطه در هر اینچ (DPI) اندازه گیری می‌شود که میزان جوهر یا نقاط تونر تشکیل دهنده تصویر را تعیین می‌کند. هرچه DPI بیشتر باشد، وضوح چاپ شما بیشتر می‌شود.

راهنمای خرید پرینتر بر اساس وضوح چاپ

چاپگرهای جوهرافشان متوسط امروزی معمولاً دارای 1200 x 1440 DPI هستند، در حالی که وضوح متوسط چاپگرهای لیزری 1200 x 1220 است. چاپگرهای عریض و A3 معمولاً DPI بالاتری برای مطابقت با اندازه‌های چاپ بزرگ‌تر دارند.

ظرفیت ورق

در حالی که ظرفیت ورق به اندازه سرعت یا وضوح بر چاپ شما تأثیر نمی‌گذارد، می‌تواند تجربه‌ای ساده‌تر و راحت‌تر را ایجاد کند و یکی از نکات مهم در راهنمایی خرید پرینتر محسوب می‌شود. ظرفیت ورق به تعداد ورق‌های کاغذی اشاره دارد که می‌توانند در چاپگر ذخیره شوند و آماده چاپ هستند.

راهنمای خرید پرینتر بر اساس ظرفیت کاغذ

ظرفیت ورق بزرگ می‌تواند در موارد چاپ زیاد مفید باشد، بنابراین لازم نیست چاپگر را در طول فرایند پر کنید. این آنها را برای دفاتر و کارهای تجاری کوچک عالی می‌کند.

ارتباط مستقیم به کمک وای فای

قابلیت‌های WiFi Direct راه اندازی چاپگر را ساده می‌کند و به شما امکان می‌دهد تقریباً بلافاصله از چاپگر استفاده کنید. چاپگرهای دارای WiFi Direct مستقیماً به اتصال WiFi شما متصل می‌شوند، به این معنی که نیازی به وصل کردن آن به روتر ندارید. این یک گزینه عالی و راحت برای کاربران خانگی است، در نتیجه این مورد نیز یکی از نکات و راهنمایی در هنگام خرید پرینتر است که باید به آن توجه کنید.