اخبار

زیراکس در مقابل کانن، کدام دستگاه فتوکپی برای من بهترین است؟

تفاوت دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن

بسیاری از برندها صنعت چاپگر را تشکیل می‌دهند، اما زیراکس و کانن به عنوان دو مورد از محبوب ترین برندها برای مصرف کنندگان شناخته می‌شوند.
بنابراین، تفاوت بین دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن چیست؟ کدا یک قیمت بهتری را دارد؟

وظیفه ما این است که نه تنها مارک محصولاتی را که می‌فروشیم، بلکه محصولاتی را که آنها با آنها رقابت می‌کنند نیز بشناسیم، اما وظیفه ما این نیست که بگوییم یک برند بهتر از دیگری است. مطمئناً، ما می‌توانیم نقاط قوت و همچنین تفاوت بین دستگاه فتوکپی زیراکس یا کانن را مشخص کنیم، اما در نهایت این تصمیم شماست که از چه کسی خرید کنید.

کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که از تخصص صنعت و دسترسی به منابع انحصاری خود استفاده کنیم تا مقایسه‌ای منصفانه و صادقانه بین دو تولید کننده بزرگ که این صنعت را تشکیل می‌دهند ارائه دهیم و بگذارید خودتان تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است.

به‌عنوان مصرف‌کننده‌ای که به دنبال اطلاع‌رسانی از یک منبع قابل اعتماد هستید، به جای درستی آمده‌اید. ما به عنوان یک فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری و معتبر، به برخورد با حقیقت اعتقاد داریم و نه واقعیت ساختگی که برای اهداف فروش ما مفید باشد.

با توجه به آنچه گفته شد، بیایید وارد مقایسه شویم و به بررسی تفاوت های دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن بپردازیم.

3 تفاوت بین دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن

ما شباهت‌های اصلی زیراکس و کانن را بررسی کرده‌ایم، اما تفاوت آنها با یکدیگر چیست؟

در زیر سه تفاوت برجسته بین دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن وجود دارد:

سفارشی سازی و شخصی سازی دستگاه فتوکپی

مسلماً یکی از مهم‌ترین تفاوت بین دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن در گزینه‌های شخصی سازی آنها است. هر دو برند دارای یک رابط صفحه نمایش لمسی با مکانیسم‌های ناوبری هستند، اما زیراکس گزینه‌های شخصی سازی فردی بیشتری نسبت به رقیب خود دارد، به خصوص در مورد استفاده از برنامه‌ها.

این مطلب را هم بخوانید:
شارژ کارتریج جوهرافشان HP با چند روش ساده

برنامه‌های چاپگر به انتخابی محبوب برای مصرف‌کنندگان چاپ تبدیل شده‌اند که می‌خواهند کارهای اصلی دفتر را خودکار کنند و بهره‌وری را در محل کار افزایش دهند.

تفاوت سفارشی سازی و شخصی سازی دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن

زیراکس گالری اپلیکیشن مخصوص به خود را دارد که در حال حاضر بیش از 70 برنامه در دسترس است، و می‌توانید برنامه‌های چاپگر خود را از طریق برنامه شخصی‌سازی برنامه Xerox ایجاد و بنویسید.

همچنین می‌توانید لیست ویژگی‌ها را برای هر برنامه سفارشی کنید و صفحه اصلی دستگاه را توسط هر کاربر جداگانه با اعتبارنامه احراز هویت تنظیم کنید.
در حالی که Canon فهرست برنامه‌های خاص خود را دارد، مانند Canon Ink & Toner Finder و Canon Message In Print، به اندازه گالری Xerox App گزینه‌های زیادی ندارد.

مدیریت پشتیبانی نرم افزار چاپ

تفاوت دیگری که بین دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن باید به آن توجه کرد این است که آنها در انواع نرم افزارهای مدیریت چاپ که با دستگاه‌های آنها سازگار هستند متفاوت هستند.

نرم‌افزار مدیریت چاپ، از جمله موارد دیگر، به شما امکان می‌دهد برای کاهش هزینه‌های چاپ/کپی، استفاده را کنترل کنید. نرم‌افزار مدیریت چاپ پیشرفته‌تر حتی می‌تواند استفاده از عملکرد مانند چاپ یا کپی را به عنوان یک روش کنترل‌شده‌تر برای مدیریت عادت‌های چاپ ردیابی یا محدود کند.

تفاوت مدیریت پشتیبانی نرم افزار چاپ در دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن

هر برند نرم افزار مدیریت چاپ مخصوص به خود را دارد، زیراکس Xerox Standard Accounting و Canon uniFLOW است، اما اگر می‌خواهید نرم‌افزار مدیریت چاپ خارجی را روی دستگاه‌های خود فعال کنید، مانند Y-Soft، ممکن است با دستگاه‌های Canon سازگار نباشد.

زیراکس در انواع نرم افزارهای مدیریت چاپ سازگاری که ارائه می‌دهد کمی تطبیق‌پذیرتر است که به عنوان یک تفاوت عمده برای شرکت‌هایی عمل می‌کند که فعالانه از نرم افزار مدیریت چاپ پیشرفته استفاده می‌کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
قیمت پرینترهای جوهرافشان کانن

نرم افزار مخزن اسناد استاندارد

آخرین تفاوت عمده‌ای که باید بین دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن ذکر شود، مربوط به انواع نرم افزارهای ذخیره اسناد است که به صورت استاندارد با ماشین های اداری هر شرکت ارائه می‌شود.

بسیاری از کسب و کارها تصمیم می‌گیرند اسناد خود را در چیزی که پلت فرم مدیریت اسناد نامیده می‌شود ذخیره کنند. هدف اصلی آن این است که به عنوان رسانه‌ای برای گروه کاری شما برای ذخیره، دسترسی و انتقال اسناد به مقصد مورد نظرشان عمل کند.

تفاوت نرم افزار مخزن اسناد استاندارد در دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن

کانن با Laserfiche که یک سیستم مدیریت محتوای سازمانی محبوب است که به عنوان یک مخزن برای دیجیتالی کردن اسناد عمل می‌کند، شریک می‌شود. در دستگاه‌های کانن، رابط برنامه Laserfiche به صورت استاندارد همراه دستگاه است که به شما امکان می‌دهد به حساب Laserfiche که قبلاً خریداری کرده‌اید متصل شوید.

زیراکس اتصال Laserfiche را به عنوان یک ویژگی استاندارد شامل نمی‌شود، به این معنی که برای دسترسی به آن در چاپگر زیراکس باید برنامه را خریداری و دانلود کنید.

نرم افزار مدیریت اسناد زیراکس، DocuShare، همچنین دارای یک رابط برنامه رایگان است که به شما امکان می‌دهد دستگاه خود را به حساب DocuShare خود متصل کنید.

کدام برند چاپگر بهترین قیمت را دارد؟

به ناچار، مقایسه و تفاوت دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن بین تا حد زیادی به قیمت بستگی دارد، کدام برند بهترین قیمت را برای شما به همراه خواهد داشت؟

در مورد زیراکس و کانن، تفاوت قیمت زیادی بین محصولات رقیب آنها وجود ندارد. قیمت‌ها ممکن است بسته به نوع چاپگر و جایی که آن را خریداری کرده‌اید کمی متفاوت باشد، اما کاتالوگ‌های محصولات آن‌ها قیمتی مشابه یکدیگر دارند.

این مطلب را هم بخوانید:
بهترین پرینترهای لیزری خانگی کدام اند؟

تفاوت قیمت در دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن

تفاوت قیمت در بین دستگاه های فتوکپی زیراکس و کانن می‌تواند به نوع مدل، کارایی، اندازه دستگاه مورد نظر بستگی داشته باشد.

نتیجه گیری

زیراکس و کانن دو برند برتر در صنعت هستند به دلایلی، هر دو دارای انواع ماشین‌های با کیفیت و مستحکم برای طیف وسیعی از گروه‌های کاری هستند که معمولاً نظرات مثبتی از مشتریان دریافت می‌کنند.

زیراکس گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری دارد، به‌ویژه وقتی صحبت از برنامه‌ها می‌شود، در حالی که Canon پلتفرم‌های خاصی مانند Laserfiche و Uniflow دارد که به‌صورت استاندارد با دستگاه‌هایشان عرضه می‌شوند، اما اگر حقیقت کامل را می‌خواهید، همپوشانی‌های شرکتی زیادی بین کانن و زیراکس وجود دارد، و واقعاً نمی‌توانید با هر یک از این برندها اشتباه کنید.

مقایسه و بررسی تفاوت دستگاه فتوکپی زیراکس و کانن کار سختی است که باید انجام شود. متغیرهای زیادی وجود دارد که وارد عمل می‌شوند، به خصوص در مورد برندهایی که تجهیزات اداری می‌فروشند.

ما تنها دو تا از تولیدکنندگان اصلی را که صنعت چاپگر را تشکیل می‌دهند، پوشش داده‌ایم. بسیاری از مارک‌های رقیب دیگر وجود دارند که ممکن است برای شما مناسب‌تر باشند، برای راهنمایی در زمینه خرید انواع دستگاه فتوکپی و همچنین خرید پرینتر ارزان قیمت می‌توانید با کارشناسان محجرب ما در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *