اخبار

چاپگر جوهرافشان رنگی

چاپگر جوهرافشان رنگی

چاپگر جوهرافشان رنگی چگونه پرینتری است؟ استفاده از پرینتر جوهرافشان رنگی در چه مواقعی مناسب است؟ قیمت پرینترهای جوهرافشان رنگی چه قدر است؟ اگر می‌خواهید که از هر یک از این موارد کسب اطلاع کنید، کمی از وقت خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

چاپگرها که به آن‌ها پرینتر نیز گفته می‌شود، انواع مختلفی دارند و برای امور متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که البته مهم‌ترین هدف از به کار بردن آنها پرینت کردن مطالب و یا تصاویر است؛ اما با پیشرفت تکنولوژی قابلیت‌های دیگری نیز در این چاپگرها قرار داده شده‌اند و امروزه شاهد چاپگرهایی هستیم که عملیات فکس، اسکن، چاپ و کپی را با هم انجام می‌دهند و به عنوان چاپگرهای چندکاره شناخته می‌شوند.

از طرف دیگر لازم به توضیح است که چاپگرها از نظر نحوه عملکرد نیز متفاوت هستند و به گروه‌های مختلف تقسیم بندی می‌شوند که چاپگر جوهرافشان رنگی یکی از انواع آنها به حساب می‌آیند و در فروشگاه بیا تو تخفیف به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

چاپگر جوهرافشان رنگی چگونه پرینتری است؟

چاپگرهای جوهرافشان رنگی به گروهی از چاپگرها گفته می‌شود که عملیات چاپ بر روی کاغذ را با استفاده از جوهرهای رنگی انجام می‌دهند و بدون استفاده از اشعه لیزر به چاپ می‌پردازند. در واقع این نوع چاپگرها به شکل مستقیم با جوهر در ارتباط هستند و کارتریج جوهری و یا تانک جوهر دارند.

چاپگر جوهرافشان رنگی چگونه پرینتری است؟

چنانچه چاپگر جوهرافشان رنگی از نوع تانکر دار باشد، جوهر با رنگ‌های مختلف در مخزن و یا همان تانک قرار می‌گیرد و هر زمانی که جوهر به اتمام برسد، می‌توان آن را با جوهر جدید جا به جا کرد؛ اما اگر چاپگر از نوع کارتریج دار باشد، باید با اتمام کارتریج آن را با کارتریج جدید جا به جا کرد. شما مشتریان گرامی می‌توانید برای خرید کارتریج جوهرافشان نیز به فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف مراجعه کنید.

این مطلب را هم بخوانید:
نحوه کار پرینترهای جوهرافشان چگونه است؟

استفاده از پرینتر جوهرافشان رنگی در چه مواقعی مناسب است؟

چاپگرهای رنگی جوهرافشان اگر از نوع تک کاره باشند در مواقعی مناسب هستند که فقط به پرینت گرفتن اسناد و یا تصاویر به شکل رنگی و یا سیاه و سفید نیاز باشد. معمولاً این نوع چاپگرها در عکاسی‌ها و شرکت‌های گرافیکی یا منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند و کمتر از آنها در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شود.

استفاده از چاپگر جوهرافشان رنگی در چه مواقعی مناسب است؟

زیرا برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، انواع چاپگرهایی که به شکل چندکاره هستند، بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند. البته برخی از چاپگر جوهرافشان رنگی از قابلیت‌های دیگر مانند: فکس و اسکن نیز برخوردار هستند و به شکل چندکاره می‌توان آنها را تهیه کرد که این مسئله به هدف از به کار بردن پرینتر بستگی دارد تا بر حسب نوع نیاز آنها را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد.

قیمت چاپگر جوهرافشان رنگی چه قدر است؟

چاپگرهایی که از نوع جوهرافشان هستند، از قیمت متفاوتی برخوردار هستند و مسائل مختلفی بر روی قیمت و هزینه آنها مؤثر واقع می‌شود. به همین دلیل باید گفت که محدوده قیمت این نوع از ماشین های اداری بسیار گسترده است و برای تعیین شدن هزینه دقیق آن باید عوامل مؤثر در هزینه مشخص شوند.

عوامل مؤثر در قیمت چاپگر جوهرافشان رنگی چیست؟

مهم‌ترین مواردی که در قیمت چاپگر جوهرافشان رنگی تأثیرگذار هستند از قبیل زیر شناخته می‌شوند:

برند پرینتر جوهرافشان رنگی

چاپگرهای رنگی جوهرافشان با برندهای مختلفی مانند: اچ پی، کانن، سامسونگ و … قابل تهیه هستند که مسلماً هر برندی شرایط مربوط به خود را دارند و از هزینه متفاوتی برخوردار است؛ دقیقاً همان طور که سایر لوازم برقی با برندهای گوناگون از قیمت متفاوتی برخوردار هستند.

این مطلب را هم بخوانید:
تفاوت های کلیدی بین دستگاه فتوکپی و پرینتر

برند چاپگر جوهرافشان رنگی

قابلیت‌های چاپگر

چاپگرها از قابلیت‌های متفاوتی برخوردار هستند و می‌توانید آنها را در انواع تک کاره، دوکاره، سه کاره و چند کاره تهیه کنید که در حین خرید چاپگرهای جوهرافشان بر اساس قابلیت‌ها و ویژگی‌های آنها هزینه نیز متفاوت خواهد بود.

فروشگاهی که خرید را از آن انجام می‌دهید

فروشگاه‌هایی که از آنها برای خرید چاپگر جوهرافشان در انواع رنگی اقدام می‌کنید نیز بر روی هزینه شما تأثیرگذار هستند. به عنوان مثال: در فروشگاه بیا تو تخفیف می‌توانید این نوع چاپگرها را در مدل‌ها و برندهای متفاوت با قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای تهیه کنید و برای اهداف خود مورد استفاده قرار دهید.

فروشگاه خرید چاپگر جوهرافشان رنگی

نو یا استوک بودن چاپگر

چاپگرهای نو از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند و برای تهیه آنها باید مبلغ قابل توجهی را در نظر بگیرید؛ اما کسانی که می‌خواهند با پرداخت مبلغ کمتر به خرید پرینتر و استفاده از انواع چاپگر بپردازند، بهتر است که چاپگرهای کارکرده، دست دوم و یا استوک را تهیه کنند.

کلام پایانی

چاپگر جوهرافشان رنگی از کیفیت بسیار بالایی در چاپ برخوردار است و از نظر کیفیت به عنوان یکی از بهترین چاپگرها شناخته می‌شود؛ از طرف دیگر پرینتر جوهرافشان را از نوع تانکی تهیه کنید، تهیه رنگ آن برای شما کم هزینه تر خواهد بود. برای راهنمایی بیشتر در زمینه خرید پرینترهای جوهرافشان رنگی با کارشناسان فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *