اخبار

مقایسه پرینترهای جوهرافشان

مقایسه پرینترهای جوهرافشان

مقایسه پرینترهای جوهرافشان مطلب مهمی است که در فروشگاه بیا تو تخفیف قصد بررسی آن را داریم و می‌خواهیم در رابطه با آن کمی با شما عزیزان صحبت کنیم تا شناخت کافی از این دستگاه پیدا کنید.

پرینترها انواع مختلفی دارند و به شکل جوهرافشان، سوزنی و لیزری قابل تهیه هستند که پرینترهای جوهرافشان از پرکاربردترین انواع چاپگرها در جهان محسوب می‌شوند که به میزان زیادی از آنها به دلایل مختلف استفاده می‌شود.

در واقع این مدل از چاپگرها به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که برخی از آنها برای امور صنعتی مناسب هستند و برخی دیگر برای انجام امور خانگی و یا اداری به عنوان یک گزینه مناسب شناخته می‌شوند و در حین خرید پرینتر جوهرافشان باید به این موارد توجه داشت تا یک چاپگر مناسب تهیه نمود.

مقایسه بین پرینترهای جوهرافشان

مقایسه پرینترهای جوهرافشان را می‌توان در موارد زیر انجام داد که هر یک از آنها را شرح خواهیم داد:

انواع پرینترهای جوهرافشان از نظر قابلیت

پرینترهای جوهرافشان از نظر قابلیت به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و آنها را می‌توان به شکل تک کاره، دو کاره، سه کاره و یا چندکاره تهیه کرد که بر اساس تعداد کاربردهای آنها این نوع چاپگرها می‌توانند عملیات مختلف مربوط به چاپ، کپی، فکس و اسکن را انجام دهند. در این میان برخی از مدل‌های چاپگر جوهرافشان قابل اتصال به فلش مموری و یا گوشی موبایل است و برخی دیگر فاقد این قابلیت هستند.

مقایسه بین پرینترهای جوهرافشان

انواع پرینترهای جوهرافشان از نظر برند

پرینترهای جوهرافشان به عنوان یکی از مهم‌ترین ماشین های اداری از نظر برند نیز انواع مختلفی دارند و توسط شرکت‌های متفاوتی در سراسر جهان تولید می‌شوند که از معروف‌ترین، متداول‌ترین و بهترین انواع برندهای این نوع چاپگر در ایران می‌توان به برند: اچ پی، کانن، سامسونگ، اپسون و … اشاره داشت.

انواع چاپگرهای جوهرافشان از نظر مخزن رنگ

مقایسه پرینترهای جوهرافشان را می‌توان از نظر مخزن رنگ آنها نیز انجام داد؛ زیرا برخی از انواع پرینترهای جوهرافشان دارای کارتریج هستند که توسط این کارتریج عملیات چاپ را انجام می‌دهند و رنگ را به کاغذ منتقل می‌کنند؛ اما برخی دیگر از چاپگرهای جوهرافشان به عنوان چاپگر جوهرافشان تانکی شناخته می‌شوند که در آنها هیچ گونه کارتریجی وجود ندارد، بلکه این دستگاه‌ها به یک محفظه معروف به تانک مجهز هستند که رنگ‌های اصلی به شکل جداگانه در این محفظه قرار می‌گیرند و در حین انجام عملیات چاپ، رنگ‌ها با هم ترکیب شده و عملیات چاپ را انجام می‌دهند.

انواع پرینترهای جوهرافشان از نظر مخزن رنگ

لازم به توضیح است که پرینترهای جوهرافشان تانکی در مقایسه با انواع کارتریجی مقرون به صرفه تر هستند و نیازی به تعویض کارتریج ندارند.

انواع پرینترهای جوهرافشان از نظر قیمت

پرینترهای جوهرافشان از نظر قیمت نیز با هم متفاوت هستند و بر اساس شرایط و ویژگی‌هایی دارند که قیمت آنها نیز متفاوت خواهد بود؛ به عنوان مثال: پرینترهای جوهرافشان چندکاره در مقایسه با انواع تک کاره گران قیمت تر هستند.

مقایسه پرینترهای جوهرافشان با پرینترهای لیزری

پرینترهای جوهرافشان با پرینترهای لیزری متفاوت‌اند، زیرا در چاپگرهای لیزری از اشعه لیزر برای انجام عملیات چاپ استفاده می‌شود و زمانی که این نوع پرینترها بخواهند چاپ بر روی کاغذ را انجام دهند باید یک دسته اشعه لیزر چندین مرتبه از راست به چپ حرکت کنند تا چاپ روی کاغذ انجام شود در حالی که در پرینترهای جوهرافشان مستقیماً جوهر بر روی کاغذ قرار می‌گیرد.

شما مشتریان گرامی می‌توانید برای اطلاع از قیمت جوهر پرینترهای جوهرافشان با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.

مقایسه پرینترهای جوهرافشان با پرینترهای لیزری

پرینترهای جوهرافشان از کیفیت چاپ بالاتری در مقایسه با انواع پرینتر لیزری برخوردار هستند و گزینه مناسب تری برای چاپ رنگی محسوب می شوند.
از دیگر تفاوت‌های موجود در بین این دو نوع پرینتر که باید در مقایسه پرینترهای جوهرافشان و لیزری به آن اشاره کرد، تفاوت در میزان سر و صدای چاپگر است؛ زیرا انواع جوهرافشان از میزان سر و صدای کمتری برخوردار هستند.

سخن پایانی

با مقایسه پرینترهای جوهرافشان و کسب اطلاع از ویژگی‌های مختلف این نوع دستگاه چاپ، می‌توانید با چشم بازتر برای خرید آن اقدام کنید؛ در این زمینه سعی داشته باشید که پرینتر را بر حسب نوع نیاز خود تهیه کنید و اگر به کاربردهای مختلف آن در محیط کاری نیازی ندارید، انواع پرینتر جوهرافشان تک کاره را خریداری کنید تا در صرف هزینه‌های شما صرفه جویی شود و با پرداخت مبلغ کمتر بتوانید آنها را تهیه کنید.

برای خرید اینترنتی انواع پرینترهای جوهرافشان با کارشناسان فروش در فروشگاه اینترنتی بیا تو تخفیف در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *